Oracenter Technologies
 
Basında Oratech
Lingofon uygulamasyla acil durumlarda anında görüntülü ihbarla sahte ihbarların önüne geçilecek

ANKARALI MÜHENDİSLERDEN HIZIR UYGULAMA

Gazi Üniversitesi Teknopark'ında geliştirlen "Lingofon" uygulaması ile acil durum hatlarına gelen sahte ihbarların önüne geçilecek. Uygulama ile fotoğrafı çekilen kaza ve yangın gibi olaylar, koordinat bilgisi de eklenerek merkeze iletilecek

Uyulama yazışma portalı ve servisler portalı olmak üzere iki ayrı kullanım alanı sunuyor.  Yazışma portalında kullanıcı sesli ve yazılı mesajlaşma imkanı buluyor, görüntülü arama yapıp video ve fotoğraf yollayabiliyor. Servisler portalı ise uygulamayı kullanan özel ve resmi kurumlara kolayca ulaşma imkanı sağlıyor. Servisler portalı aracılığıyla banka işlemleri yapılabildiği gibi belediyelere ulaşılıp şikayetler aktarılabiliyor.

SAHTE İHBARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Uygulama acil durumlarda polis, ambulans ve itfaiye ile kolayca iletişim kurma imkanı sağlıyor. Fotoğraf ve videolar yoluyla kurulan iletişim sahte ihbarların da önüne geçiyor. Call centerdaki görevli, önüne düşen görüntü sayesinde olayın doğruluğundan emin olabiliyor. Uygulamayı geliştiren firma Oratech adına konuşan Ayhan Haktanır şunları söyledi: "Karşılaştığımız acil durumlarda o anki şokla kendimizi ifade etmekte güçlük yaşayabiliriz. Uygulama, örneğin bir yangınla karşılaşma durumunda telefonla arama yaparak vakit kaybetmenin önüne geçiyor. Yangının fotoğrafını çekip ilgili kuruma gönderebiliyorsunuz.  Fotoğraf ilgili kuruma koordinatla beraber gidiyor, fotoğrafı gören kişi olayın ciddiyetini kavrayıp ona göre yönlendirme yapıyor."

KONUŞAMAYANLARIN SESİ OLACAK
Uygulamanın kolay kullanımının engelli vatandaşlar için de avantaj sağlayacağını söyleyen Haktanır, "Konuşamayan birinin yaşadığı olumsuzlukları ifade etmesi çok zor. Her birey gibi onlar da yardım almadan güvenliklerini sağlamak istiyorlar. Uygulamanın fotoğraf ve video özelliği konuşamayanların sesi olacak" dedi.

TÜM DİLLERDE İLETİŞİM OLANAĞI
Sesli konuşmaları yazıya çevirme özelliğiyle dikkat çeken uygulama aynı zamanda tercüman görevi de üstleniyor. Siz uygulamayı açıp Türkçe konuşurken, uygulama söylediklerinizi sizin seçtiğiniz dile anında çeviriyor. Lingofon bu özelliğiyle, uluslararası bağlantı kurma hatta toplantılara katılma imkanı sağlıyor. Android işletim sistemlerinde kullanılabilen uygulamanın en kısa sürede App Store'da da yer alacağının müjdesini veren Ayhan Haktanır, "Polatlı ve Gölbaşı Belediyesi ile olumlu görüşmeler yaptık. Uygulamanın kullanıma geçmesi durumunda vatandaşlar, yaşadıkları ilçe ile ilgili olarak karşılaştıkları her türlü problemi belediye yetkililerine iletip, geri dönüş alabilecek" dedi.

HABERTURK

 

 

 

Tarih: 28.01.2016
Oracenter'dan Haberler
Gazi Teknopark Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi
Gazi Teknopark firmaları Ekonomi Bakanlığının "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi" (URGE) projeleri çerçevesinde yeni pazarlara açılmaya hazır
Sri Lanka Heyetinden Lingofon'a ilgi
Heyetin projelere olan yakından ilgilisiyle gerçekleştirilen toplantıda lingofon hakkında görüşüldü.
Lingofon ISDFS 3. Uluslararası Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu'nda..
Bilgi Güvenliği konulu sempozyumda mobil iletişimde gelinen son teknolojik hizmeti sunduğumuz Lingofon ile yoğun ilgi ile karşılaştık.

 
   
Proje Hakkında
Lingofon Hakkında
Lingofon Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?
Referanslarımız
Proje Detayı
Tanıtım Slaytı
Kullanım Klavuzu
Demo Talep
Demo Talep
İletişim Bilgileri
Telefon: +90 312 485 36 34
Fax: +90 312 484 31 75
e-mail: info@oracenter.com
   
 
2013 © Lingofon | Sitede yayınlanan yazı, görüntü, resim ve kodların kullanılması yasaktır. Tüm hakları Oracenter Teknoloji Sistemleri Pazarlama Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir.
Tasarım ve Uygulama Oracenter